Styl Retro

Karlie_Kloss_at_Anna_Sui_2011 kopiaTo styl w którym króluje kobiecość. Panie noszą rozkloszowane spódnice lub spódnice ołówkowe. Mocno zaznaczają talię i biust. Prawdziwa kwintesencja kobiecości.  Do tego koniecznie buty na obcasach i torebka w stylu retro.

To właśnie temu okresowi zawdzięczamy wejście do mody damskiej spodni na szeroką skalę. Podobnie z naszymi kubicznymi balerinkami.

Jeśli, któraś z nas  bardzo lubi wygodę może zainwestować w tak zwany bliźniak. I nie mam tu na myśli nieruchomości.

Bliźniak to zestaw złożony z cardiganu i bluzeczki. Są wykonane z tego samego materiału i są w tym samym kolorze. Ich zaletą jest to można je nosić zarówno jako komplet, jak i każdą część oddzielnie.

Jeśli chodzi o biżuterię to spokojnie możemy założyć perły, nie muszą być one do końca prawdziwe, makijażem mocno akcentujemy rzęsy bądź usta, zwłaszcza krwiście czerwoną szminką

Jeśli wybierasz się do Egiptu przeczytaj artykuł Egipskie zwyczaje .

Ważne żeby nie przesadzić i nasz strój nie stał się kostiumem teatralnym. Osoba, która go nosi powinna czuć się swobodnie i komfortowo. Jeśli nigdy nie nosiłaś się w tym stylu warto spróbować choć raz i poczuć się jak gwiazda starego Hollywood. To jeden z najwdzięczniejszych trendów w modzie, każda kobieta znajdzie w nim element, który polubi i który do niej pasuje. Choćby taki niewielki drobiazg jak baletki czy czerwona szminka.