Spodnie dla puszystych – jakie wybrać?

spodnieSpodnie stanowią jeden z głównych punktów stroju, a adekwatnie dopasowane pozwolą zatuszować niektóre wady. W dzisiejszych czasach wyjątkowo popularne są rurki, które perfekcyjnie uwydatniają kształtne nogi i biodra. A co z kobietami, które nie mogą pochwalić się szczupłą figurą? Niektóre uparcie podążają za tym co modne, na przekór niedoskonałościom nabywają rurki, pokazując wskutek tego i podkreślające wszelkie mankamenty. Niemniej jednak istnieje nieco prostych myków, które pozwolą wyglądać atrakcyjnie i prawidłowo.

Na przykład spodnie z poszerzanymi u dołu nogawkami zalecane są dziewczynom, które mają duże biodra. W rurkach wyglądają zwyczajnie grubo, jednak tego typu krój sprawia, iż biodra wydają się węższe. Kolejnym rozstrzygnięciem są proste nogawki, które zakamuflują nie tylko biodra ale również grubsze uda i łydki. Powinno się także zastanowić się, jak dostosować stosowne obuwie. Przy prostych nogawkach nie ważne czy będą to balerinki czy szpilki, lecz przy szerokich powinno się uważać z doborem szpilek tak, żeby spodnie nie wyglądały na za krótkie.

Spodnie 7/8

W następstwie rybaczek, inaczej spodniach o długości do kolan, albo w ich sąsiedztwie, przyszedł trend na spodnie o długości 7/8. Dziewczyny raczej niechętnie się na nie decydują, bowiem nie wiadomo naprawdę, jakie buty będą do nich odpowiednie. Spodnie te rzeczywiście pobudzają dużo kontrowersji i nie mają za bardzo zwolenniczek. Nie nadają się dla kobiet o rozciągłym tułowiu także dla dziewczyn niskich, albowiem takie spodnie obcinają optycznie nogi. Przede wszystkim w zestawieniu z płaskimi butami (na przykład balerinki). Szpilki także zresztą nie wyglądają zbyt dobrze. Takie spodnie pasujące są dla kobiet o długich, filigranowych nogach i ładnych kostkach, wtedy optymalne zmniejszenie długości nóg nie ma większego znaczenia. Absolutnie nie nadają się do krótkich kozaków i kolorowych skarpet (chociaż również takie połączenia widuje się na ulicy). Podobnie zresztą jest z długimi kozakami na płaskiej podeszwie. Co innego kozaki na obcasach, wtedy owszem, uważać jednakże trzeba na to, by nogawka nie była obszerna na dole. Jak widać spodnie te nie pasują praktycznie do niczego, dlatego też są nieco niewiele modne.