Buty dla Twojego Dziecka

aurelkaObuwie profilaktyczne i korekcyjno-profilaktyczne jest nazywane także zdrowotnym. Jego celem nie jest likwidacja już istniejących deformacji, ale nakierowanie stopy dziecka do prawidłowego rozwoju. Buty te stosuje się, kiedy kończyny mają prawidłowy kształt i rozmiar w stosunku do wieku pociechy. Ich głównym celem jest zapobieganie powstawaniu wad stóp oraz wsparcie prawidłowego ich kształtowania.

Nowa kolekcja – dowiedz się czemu buciki Aurelka są wyjątkowe

W skład nowej kolekcji Aurelka wchodzi obuwie korekcyjno-profilaktyczne. Jest ono zalecane nie tylko dzieciom z wykrytym płaskostopiem, ale także zdrowym, jako najlepsza forma profilaktyki, skutecznie chroniąca przed tą dolegliwością. Projektując poszczególne wzory butów producent opar się na wiedzy z zakresu leczenia i profilaktyki płaskostopia. Współpracował z lekarzami z Unii Europejskiej jak i z polskimi ortopedami. Dzięki temu finalny produkt sprostał normom obowiązującym w Unii Europejskiej i został dopuszczony do sprzedaży na tamtejszych rynkach oraz zdobywa coraz większe uznanie polskich lekarzy ortopedów (więcej na baby-line.pl).

Rozwój i kształtowanie się stopy dziecka przebiega odmiennie w różnych okresach jego życia – od czasu, gdy dziecko zaczyna chodzić (10 – 15 miesiąc życia) do czasu zakończenia wzrostu stopy (15 – 18 rok życia). Stopa dziecka jest w tym okresie bardzo delikatna i szczególnie podatna na wpływy różnych czynników zewnętrznych, między innymi obuwia. Dlatego powinniście Państwo dbać o stopy swoich pociech od pierwszej chwili ich życia, zakładając dziecku obuwie, które zabezpiecza prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy.

Zalety obuwia AURELKA to:

  • lekkość;
  • łatwość zakładania;
  • elastyczność – obuwie zgina się prawidłowo na linii stawów śródstopia;
  • usztywnia cześć piętową stopy;
  • możliwość dopasowania obuwia do stóp tęższych i szczuplejszych;
  • wykonane w całości ze skóry naturalnej;
  • zastosowanie na cholewki wyściółki i skóry naturalnej;
  • możliwość zastosowania wkładek korekcyjnych.