Zalety, jakie posiadają wczasy odchudzające w górach

goryJeżeli na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia, to zdaniem ekspertów powinniśmy się zdecydować na opcję wczasów odchudzających w górach. Oczywiście tereny górskie sprawdzają się również w przypadku wszystkich tych, dla których aktywny wypoczynek nie jest czymś niezwykłym.

Dlaczego warto wybrać góry?

Wycieczka w góry może być interesująca i mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie niezależnie od pory roku, jaką wybierzemy. Najczęściej istnieją dwie opcje, jakie oferują wczasy odchudzające w górach.
Po pierwsze możemy po prostu zdecydować się na wycieczki piesze po górskich szlakach. Nie tylko będziemy tracili zbędne kilogramy, ale możemy także obcować z naturą. Specjaliści oceniają, że ta metoda jest bardzo skuteczna, zwłaszcza dla osób na co dzień mieszkających w mieście i spragnionych kontaktu z przyrodą.
Inną metodą jest wyjazd na turnus i spędzenie wczasów na regularnej gimnastyce i zajęciach w basenie. Można w ten sposób pracować nad konkretnymi partiami mięśni, zapisać się na warsztaty jogi lub brać udział w spacerach Nordic Walking.
Przewagą wczasów w górach nad innymi formami odchudzania jest przede wszystkim aspekt przyrodniczy. Możemy jeździć konno, na rowerze, a także kąpać się w jeziorach i potokach. Zimą natomiast popularna jest jazda na nartach oraz łyżwy, podczas których również spalamy sporo kalorii.

Pamiętajmy o diecie!

Dieta, jak łatwo się domyślić, również w przypadku wczasów w górach odgrywa istotne znaczenie. Oczywiście spalamy zbędne kalorie ,ćwicząc i chodząc po górach, ale to nie znaczy, że powinniśmy jeść niewłaściwe produkty. Stosujmy produkty niskokaloryczne. Dostarczajmy organizmowi niezbędnej energii, ale nie przesadzajmy.
Wczasy odchudzające w górach według badań ekspertów mogą prowadzić nawet do utraty około dziesięciu kilo. Oczywiście wszystko musi być wspomagane aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą i prawidłowym snem.
Jedzmy często, ale małe porcje i nie wpadajmy w skrajności. Zarazem objadanie się jak i głodówka nie jest dobrym sposobem na utratę wagi.