Kiecki na plażę – przepych i wygoda

sukienkaW wakacje najwięcej osób czeka na wyjazdy, na odpoczynek i na ogol jest to dobór miejsca, gdzie można skorzystać z plaży. Strój na plażę musi być przewiewny i wygodny.

Bardzo dobrze w roli takiego stroju sprawdza się sukienka. Jest wiele odmian letnich sukienek, aczkolwiek te na plażę to na ogół bardzo luźne , na ramiączka. Dużo dziewczyn wybiera sukienki z gumkami na wysokości biustu i pod nim, nadzwyczaj regularnie taka sukienka zdjęta do talii pełni role spódnicy. Szczególnie, gdy ma wiązane szelki lub jest w ogóle bez nich. Najczęściej sukienki plażowe uszyte są z cienkiej bawełny – kiedyś szyto je z kretonu, batystu czy perkalu. Teraz są inne surowce, przeważnie rożne kompozycje bawełny z poliestrem, która sprawia, ze sukienki zachowując wszelkie cechy bawełny, ma jedna poważna zaletę – nie gniecie się tak czysta bawełna. Niektóre sukienki plażowe szyje się z wiskozy, która ma dużo dobrych właściwości, które sprawdzają się w upalne dni. Wiskoza jest bowiem nader przewiewna, ma cechy bakteriobójcze i nie widać na nich potu. Wiskoza, która jest zrobiona z celulozy może wyglądem przypominać cieniutka bawełnę, a nawet jedwab i wełnę.

Szyfon

Jednak wiskoza ma słabostkę czystej bawełny i gniecie, a sukienki plażowe powinny wyglądać dość przyzwoicie w trakcie powrotu z plaży. Dlatego większość osób znających rożne cechy tkanin preferuje sukienki z mieszanki bawełnianej. Niektóre panie, takie bardziej idealne, wybierają sukienki z szyfonu, które maja wszyty bawełniany spod. Szyfon jest gustowny i zwiewny, ale jest prześwitujący, wiec ma ten wspomniany spod. Szyfon robi się z nici jedwabnych lub poliamidowych. Sukienki plażowe są na ogol kolorowe, najczęściej w rożnych pastelowych odcieniach, nad morzem świetnie wyglądają kolory turkusowe i szmaragdowe. Chociaż bywają dziewczyny, które wybierają na plażę czernie i granaty, bo wszystko jest kwestia gustu i stylu.

Bywają popleczniczki wzorzystych materiałów, które mogą być rożne i w kwiatki, i w kratkę i coraz modniejsze groszki, a nawet we desenie, które trudno opisać. Wiskoza posiada znakomite sanitarne, antyseptyczne i farbujące właściwości, dzięki którym jej wzory i barwy są nader autentyczne. Z wyglądu wiskoza jest podobna do jedwabiu, wełny, płótna lub bawełny, jednak postępować z nią należy o wiele bardziej delikatnie. Włókna wiskozy są eteryczne, delikatne, gładkie, bardzo przyjemne w noszeniu, o niezwykle wyrazistych pigmentach.

Sukienki i tkaniny w 100% zrobione z wiskozy są doskonale na skwar. Są lekkie, przewiewne, nie kleją się do ciała i nie widać na nich plam potu. Niestety łatwo się gniota mogą się elektryzować i trzeba je prac w szczególny sposób bo np. od wirowania mogą się skurczyć lub stracić pierwotna formę.