Dbamy o włosy – Papiloty

papilotyPapiloty to tak zwane miękkie pręciki, na które nawija się włosy, w celu ich charakterystycznego skręcenia. Papiloty są przodkami wszystkich dzisiejszych lokówek. Mimo że doczekały się elektrycznych następczyń, nie zniknęły całkowicie i ciągle są używane, ponieważ dają włosom szczególnie dużo sprężystości. Na papiloty nawija się mokre kosmyki włosów, mogę być cieńsze bądź grubsze, w zależności od efektu, jaki się chce uzyskać. Jeśli skręty mają być dłużej widoczne warto użyć dodatkowo pianki do włosów, która zadba o trwałość fryzury. Przy zakładaniu papilotów ważny jest ich rozmieszczenie na głowie, ponieważ fale mają dość mały łuk padania.

Papiloty zdejmuje się, gdy włosy są już całkiem suche. Ponieważ powietrze inaczej przenika przez papiloty niż przez zwykłe wałki, dlatego suszenie trwa dość długo. We włosach o równej długości papiloty powodują lekkie fale, przy włosach cieniowanych pojawiają się większe loki. Po zdjęciu papilotów należy delikatnie roztrzepać fryzurę, najlepiej opuścić głowę i lekko potrząsać głową.

Wszystko, co wcześniej było zakazane, teraz jest możliwe. Nie można oczywiście przesadzić z różnorodnością gam i tonacji – pamiętajmy o stosowaniu zawsze odpowiedniego, złotego środka – dostosowujmy zatem kombinacje kolorów do garderoby i włosów.

W ofertach sklepów internetowych znajdą Państwo papiloty różnej długości i średnicy, które pomogą w uzyskaniu loków różnej grubości i fal tych mocnych, bardziej widocznych i słabszych, delikatniejszych.