Makijaż ślubny – oczy

eyeKażda panna młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać olśniewająco. Perfekcyjny makijaż jest jednym z najważniejszych elementów ślubnego looku. Podpowiadamy jak dobrać najlepsze cienie do powiek oraz w jaki sposób podkreślić oczy.

Makijaż ślubny, podobnie jak makijaż wieczorowy, wymaga użycia trzech cieni do powiek. Czyli: jasnego rozświetlającego, odcienia pośredniego i ciemniejszego koloru, za pomocą którego podkreślisz kontur oka.

Najjaśniejszy cień należy nanieść na obszar pod łukiem brwiowym, całą powiekę oraz podkreślić nim wewnętrzny kącik oka. Ta sztuczka sprawi, że nawet małe oczy będą wyglądały na większe. Pośredni matowy odcień nanoś zaczynając od zewnętrznej części zgięcia powieki, w kierunku wewnętrznego kącika oka oraz wzdłuż linii rzęs. Ciemniejszego matowego cienia użyj do stworzenia konturu oka, malując nim linię tuż przy linii rzęs na dolnej i górnej powiece. Na koniec delikatnie rozetrzyj go ku górze.

Zestawy kolorystyczne

Najbardziej polecane zestawy kolorystyczne cieni do powiek na ślub to:
– klasyczne pastelowe róże – delikatne róże i głęboka śliwka to odcienie, które pasują większości kobiet, za ich pomocą można wyczarować bajeczny świeży makijaż
– połyskujące brązy i beże – blade złoto i głębokie matowe brązy będą idealne jeśli chcesz wyglądać promiennie, ponieważ rozświetlają cerę i optycznie powiększają oczy
– metaliczne biele i szarości – bogate odcienie srebra, szarości i grafitu to idealna propozycja dla pań, które uwielbiają makijaż typu smoky eyes.