Styl Boho

Mischa_barton_londonStyl boho przewija się w modzie dość długo, bo od lat 60. Jest on eklektycznym połączeniem tego co modzie dały subkultury surferów, hipisów i cyganie.

Jest to idealny styl dla osób ceniących naturalność i wygodę. Można swobodnie żonglować fasonami i kolorami. Ubrania w stylu boho powinny być wykonane przede wszystkimi z naturalnych tkanin.

Jeśli ktoś lubi się wyróżniać w tłumie to ten  styl jest idealny dla niego. Łączy w sobie motywy etniczne zaczerpnięte z kultur całego świata. Swobodnie można łączyć nasze zakopiańskie chusty z inkaskimi wzorami, a na okrasę dodać trochę cygańskich świecidełek.

Z drugiej strony nie jest to łatwy styl. Trzeba bardzo starannie dobierać kolejne elementy, aby niepowstałą nieznośna dla oka kakofonia kolorów i wzorów.  Dla bezpieczeństwa warto przynajmniej na początku do stylu boho podchodzić z dużą ostrożnością, I do swoich stylizacji dodawać zaczerpnięte z niego elementy.

Na przykład do klasycznych jeansów i białej koszuli dodajmy indyjski szal i bardziej fantazyjne kolczyki. Jeśli ktoś na co dzień ubiera się dość konserwatywnie to na początek to zupełnie wystarczy.  Nie można przecież czuć się w swoich ubraniach jak w teatralnych kostiumach.

Styl boho to jeden z fajniejszych trendów w modzie. Warto nawet od czasu do czasu do niego sięgnąć i pobawić się swoim wyglądem. Poczuć się całkowicie swobodnie i może odkryć coś nowego o sobie…