Styl Retro

Karlie_Kloss_at_Anna_Sui_2011 kopiaTo styl w którym króluje kobiecość. Panie noszą rozkloszowane spódnice lub spódnice ołówkowe. Mocno zaznaczają talię i biust. Prawdziwa kwintesencja kobiecości.  Do tego koniecznie buty na obcasach i torebka w stylu retro.

To właśnie temu okresowi zawdzięczamy wejście do mody damskiej spodni na szeroką skalę. Podobnie z naszymi kubicznymi balerinkami.

Jeśli, któraś z nas  bardzo lubi wygodę może zainwestować w tak zwany bliźniak. I nie mam tu na myśli nieruchomości.

Bliźniak to zestaw złożony z cardiganu i bluzeczki. Są wykonane z tego samego materiału i są w tym samym kolorze. Ich zaletą jest to można je nosić zarówno jako komplet, jak i każdą część oddzielnie.

Jeśli chodzi o biżuterię to spokojnie możemy założyć perły, nie muszą być one do końca prawdziwe, makijażem mocno akcentujemy rzęsy bądź usta, zwłaszcza krwiście czerwoną szminką

Ważne żeby nie przesadzić i nasz strój nie stał się kostiumem teatralnym. Osoba, która go nosi powinna czuć się swobodnie i komfortowo. Jeśli nigdy nie nosiłaś się w tym stylu warto spróbować choć raz i poczuć się jak gwiazda starego Hollywood. To jeden z najwdzięczniejszych trendów w modzie, każda kobieta znajdzie w nim element, który polubi i który do niej pasuje. Choćby taki niewielki drobiazg jak baletki czy czerwona szminka.

Jeśli wybierasz się do Egiptu przeczytaj artykuł Egipskie zwyczaje.